Sosyal Sorumluluk

Enerji Santrallerimizin istihdamının, yaklaşık % 77 oranında yöre iş gücünden sağlanması suretiyle bölge ekonomisine katkıda bulunmaktan memnuniyet duyuyoruz.

Gerek yatırım gerekse işletme döneminde santrallerimize yakın köylerimizde çeşitli destek projeleri gerçekleştirmekteyiz.
Yaşlılar için huzurevi yapılması, kanalizasyon ve arıtma tesisi inşaası, köy yollarının kaplanması ve kış şartlarında trafiğinin devamının sağlanması, köy okullarının tadilatı başlıca projelerimiz arasındadır.

 
Yenilenebilir enerji yatırımlarımız dahilinde karbon kredisi çalışmaları paralelinde köylerimizde yaşayan kız çocukları için başta mesleki eğitim olmak üzere sosyal sorumluluk projelerimiz geliştirilmektedir.Köy İlkokulu, Kültür Ziraat Evi ahşap ve kapı pencereleri yenilenmesi, hazır beton temini, Mescit  ve Sağlık Ocağı olarak kullanılmak üzere birer adet konteyner sağlanması, Yörede bulunan camilerin tadilatı, tamamlanma süreçlerinde katkıda bulunulması, Köy yolu için malzeme temini, hasarlı yol ve köprülerin yenilenmesi,

 
Prefabrik Orman Koruma, Gözetleme ve Dinlenme evi satın alınarak montajı yapıldı, Yangın söndürme havuzu temini, Arazi ağaçlandırılması, sulama tesisatı montajı ve korumaya alınması.